E-SHOPPro Váš klid, pro Vaše bezpečí

Záložní zdroje pro výtahy

Záložní zdroje řady ASTIP LIFT BACK

Moderní výtahy rekuperují v generátorovém režimu el. energii. Protože jsou výtahy často používány jako evakuační, nebo havarijní, je nutné je zálohovat. V takovém případě nelze pro tyto účely použít stand. UPS ON-LINE. Rekuperovaná energie buď zničí střídač záložního zdroje, nebo ochrany střídače záložní zdroj vypnou. Pro zálohování loze použít motorový generátor, ale takové řešení je drahé při nákupu, při údržbě.Použití motorgenerátoru je také je méně ekologické.

Záložní zdroje řady Lift Back jsou navrženy s ohledem na důsledky vznikající při provozu výtahů v rekuperačním (generátorovém) režimu.

Mají proto speciálně navržený střídač 3× 400 VAC.

Jsou vybaveny absorpčním modulem, který rekuperovanou energii zpracuje.

El. řešení zdrojů LIFT BACK zajistí, že:

Systém zdroje LIFT BACK snižuje kapacitu akumulátorů potřebnou pro zálohování ve srovnání s klasickým výtahem. Tím se zmenšují rozměry záložního zdroje. Obě změny pak vedou ke snížení nákladů záložního zdroje.

S úspěchem lze tvrdit, že zdroje řady LIFT BACK snižují ekologické zatížení.

Systém LIFT BACK schopen znovu využít 70 % rekuperované energie a znovu ji použít i pro napájení motoru výtahu, příslušenství výtahu.

STRUČNĚ

Zdroje ASTIP LIFT BACK jsou schopny zpracovat rekuperovanou energii vracenou v jedné i ve třech fázích.

Rekuperovaný proud může dosáhnout hodnoty 100 A.

Kapacita akumulátorů použitá ve zdroji Lift Back může být o 70 % nižší pro výtahy s rerkuperací ve srovnání s kapacitou akumulátorů pro výtah bez rekuperace.

KRYTÍ ZDROJŮ ASTIP EI 45

Zdroje Astip lze dodat v krytech EI 45, dle normy 730810, 730848. Zdroje pak lze umístit do únikových cest a není nutné ho umisťovat do zvlášť upravené a vyčleněné místnosti. Výhodou krytí EI je možnost umístnění zdroje do prostor s výhodnými klimatickými podmínkami. To jsou případy repasovaných výtahů, kdy se zdroj často umisťuje do původní strojovny, která ale není z hlediska teploty vhodná.


Záložní zdroje řady ASTIP RECTIFIER

Pro napájení výtahů řízených frekvenčním měničem.

Záložní zdroje Rectifi er jsou určeny pro zařízení, jejichž motory jsou napájeny a řízeny frekvenčními měniči.

Využívají vlastnosti frekvenčních měničů, a sice možnost napájení DC napětím přes DC svorky. Nabízí se tak velmi levné a spolehlivé zálohování. Zdroje Rectifi er totiž obsahují „pouze“ DC invertor se stabilizovaným napětím vhodným pro napájení FM, logiku přepnutí mezi el. sítí a výstupem UPS, logiku řízení a vyhodnocení hazardních stavů, nabíječ akumulátorů. Dále obsahují zdroj 230 V sinus ON-LINE nebo OFF-LINE pro napájení dalších zařízení výtahu, jako jsou např. dveře, osvětlení, …

Zdroje Rectifi er lze dodat v provedení OFF-LINE i ONLINE, lze je využít i jako zdroj pro napájení protipožárních el. zařízení.

FINANČNÍ ÚSPORA

Protože neobsahují nejdražší položku – střídač 3× 400 V, který je kvůli složitosti a náchylnosti k přetížení nejdražší součástí běžných záložních zdrojů, jsou zdroje Rectifi er schopny ušetřit 30–50 % nákladů na zálohování.

ARCHITEKTURA ZDROJŮ RECTIFIER:

Architektura a řízení záložních zdrojů řady ASTIP PS byla vytvořena v souladu s požadavky norem o požární bezpečnosti staveb ČSN 730848 se Sb. 23/2008, umožňuje napájení požárně bezpečnostních zařízení.

ZDROJE VYHOVUJÍ TĚMTO NORMATIVNÍM POŽADAVKŮM:

DALŠÍ TECHNICKÉ PARAMETRY

Na konstrukci zdrojů spolupracujeme s výrobci a dodavateli výrobců výtahů v ČR. Tyto zdroje byly nasazeny např. s Výtahy Ostrava, El-Vy, Výtahy Pardubice, Výtahy Plzeň ve spolupráci s Mez Vsetín.


Zdroje pro napájení výtahů v režimu dojezdu

ZDROJE ASTIP

Zdroje se vyznačují tím, že motory řízené FM napájí DC napětím, ostatní zařízení výtahu napětím 230 V. Takové technické řešení zvyšuje bezpečnost provozu a zároveň snižuje cenu napájení. Další úspory nabízí konstrukční provedení zdrojů.

TECHNICKÁ DATA ZDROJŮ PRO NAPÁJENÍ VÝTAHŮ V REŽIMU DOJEZDU

Hodnoty DC napětí pro napájení motoru
Ve standardní nabídce nabízíme napětí 500VDC, rozsah lze volitelně upravit dle přání zákazníka

v rozsahu:50–550 VDC
Výkonová řada DC napájení800, 1200, 1500, 1800, 2000, 2500 VA
Hodnoty střídavého napětístandardně 230 V, 50 Hz
Výkonová řada stř. napájení150, 240, 350, 500 VA
Tvar stř. napětíobdélník nebo sinus pro napětí DC 320–350 V
sinus pro napětí 50–550 VDC

Na přání zákazníka můžeme upravit výkony, hodnoty napětí, nebo přidat další úroveň DC napětí

KONSTRUKČNÍ PROVEDENÍ

Zdroje jsou dodávány v oceloplechových krytech. Výhodou je malá hloubka, možnost přidělání na zeď, např. do výtahové šachty.

Demontáž předního krytu je možná zepředu nebo z boku.

Zdroje můžeme dodat v krytech s krytím EI45, EI30 DP1 dle ČSN 730848.

Standardní rozměry krytů420 × 650 × 120 mm (š × v × h)
Minimální hloubka krytu90 mm
Montáž zdrojena zeď pomocí montážní sady
Demontáž předního krytuzpředu nebo z boku
Hmotnostod 18 do 35 kg

MODULÁRNOST

Jednotlivé části elektroniky a akumulátory jsou samostatně jednoduše vyměnitelné.

AKUMULÁTORY, NABÍJEČ

Standardně dodáváme gelové akumulátory s 10letou životností.

Nabíječ je plně automatický a udržuje akumulátor v nejlepším stavu po celou dobu životnosti.

SERVIS

Jakožto výrobci jsme připraveni nabídnout výměnu jednotlivých modulů i celých zdrojů. Nabízíme také servisní balíčky, kdy s objednanými zdroji dodáme i přiměřený počet modulů, které zdroje obsahují.

TOPlist.cz