E-SHOPPro Váš klid, pro Vaše bezpečí

Nabíječky autobaterií

Automatické nabíječky řady MAC jsou schopny nabít všechny typy autobaterií a akumulátorů - olověné kyselinové autobaterie, autobaterie vápníkové (Ca-Ca) i bezúdržbové gelové akumulátory. Po úplném nabití udržují autobaterii na 100% kapacity v konzervačním režimu. Nabíječky autobaterií mají kapesní rozměry, automatický provoz a ochranu proti přepólování a zkratu. Jejich přednosti ocení profesionálové i nároční zákazníci.

Charakteristika nabíječky autobaterie

Nabíječky autobaterií

 • Nabíjení gelových, kyselinových i Ca-Ca akumulátorů.
 • Bezobslužné inteligentní nabíjení.
 • Konzervační režim po nabití.
 • Jednoduchá obsluha nabíječky.
 • Ochrana proti přepólování nabíječky.
 • Ochrana proti zkratu na krokosvorkách nabíječe.
 • Přehledná indikace stavu nabíječky autobaterií a procesu nabíjení.
 • Kapesní rozměry a malá hmotnost.
 • Český výrobek. Certifikováno v ČR.

Použití nabíječky, nabíjení akumulátorů

Nabíječky autobaterií řady MAC jsou určeny pro všechny akumulátory s jmenovitým napětím 12V nebo 24V a kapacitou od 4 do 225Ah. Pro nehostinné pracovní podmínky je určena nabíječka autobaterie typu Profesionál.

Propojení nabíječky a autobaterie, obsluha nabíječky

Před nabíjením je nutné zkontrolovat na spodní straně nabíječky polohu přepínače, zda souhlasí s typem akumulátoru, který chcete nabíjet nebo konzervovat. Přepínač případně přepněte do správné polohy podle návodu na spodní straně nabíječky autobaterií. Nabíječku zapojte do zásuvky 230V. V zásuvce je nabíječka autobaterie neaktivní, aktivuje se až po připojení k akumulátoru. Jsou-li krokosvorky nabíječky připojeny k baterii obráceně, kontrolka nabíječky Vás na to upozorní. Nabíječka autobaterie je ochráněna proti přepólování, stačí tedy krokosvorky zapojit správně.

Nabíjení akumulátoru

Od okamžiku propojení nabíječky s autobaterií probíhá nabíjení automaticky a není potřeba žádného zásahu. Nabíječky řady MAC proces nabíjení optimalizují podle velikosti kapacity akumulátoru. Po nabití akumulátoru na cca 85 až 90% se nabíječka autobaterie přepne do dobíjecího režimu. Teprve poté se nabíječka přepne do konzervačního režimu. Zrychlí se tak nabíjení posledních cca 10% kapacity autobaterie. Nabíječka autobaterie zároveň zaručuje, že se akumulátor nepřebije. Nabíjecí charakteristiky nabíječe jsou IU-U.

Konzervační režim nabíječky autobaterií

Konzervační režim probíhá na hodnotě 13,4V (26,8V). Na této hodnotě napětí může být akumulátor připojen nepřetržitě po dobu mnoha měsíců, aniž by došlo k jeho zničení nebo zestárnutí.

Ochrana nabíječky autobaterie před přetížením a zkratem

V případě, že by proud do akumulátoru byl větší než je maximální přípustný proud nabíječky, dojde v nabíječce k elektronickému omezení proudu na max. přípustnou hodnotu proudu tedy cca 6A příp. 10A. Elektronické omezení proudu zajišťuje nabíječce autobaterií i ochranu před zkratem.

Indikace stavu nabíječky akumulátorů

Celkem 4 LED kontrolky Vás informují o stavu nabíječky autobaterie a průběhu nabíjení. V případě, že je akumulátor vybitý, svítí při nabíjení pouze zelená kontrolka „ON“, která informuje o tom, že je nabíječka v provozu. Stav nabíjené autobaterie je signalizován dvěmi kontrolkami. Žlutá kontrolka se rozsvítí k již aktivní kontrolce „ON“, je-li autobaterie nabita na 85 až 95% své kapacity. Zelená kontrolka u ikony akumulátoru se pak rozsvítí po nabití autobaterie na 95 až 100% kapacity. Přepólování nabíječky autobaterií signalizuje červená kontrolka „ERROR“, která po správném zapojení nabíječky k akumulátoru zhasne. Červená kontrolka „ERROR“ také signalizuje poruchu nabíječky autobaterie.

Pracovní podmínky nabíječek autobaterií

Nabíječky akumulátorů řady MAC jsou určeny pro suché prostředí. Při plném výkonu nabíječe jsou schopny pracovat v rozmezí teplot od -20 od +30°C.

Nabíječky autobaterií řady Profesionál

Všechny nové nabíječky jsou nyní již dodávány pouze v řadě Profesionál. Jsou odolnější v případech, kdy není možno zaručit stálé pracovní podmínky podle požadavků výrobce a kdy jsou nabíječky každodenně intenzivně využívány.

Technická vylepšení nabíječek řady Profesionál

 • ventilátor s magnetickými ložisky,
 • tepelná vratná pojistka,
 • vybírané výkonové polovodiče,
 • prodloužená životnost,
 • teplotní rozmezí -30 až 60ºC,
 • nabíječky jsou dlouhodobě testovány.

Technické parametry typizované řady nabíječek autobaterie

Typ Nabíjecí
proud
[A]
Rozměr
š×v×h
[mm]
Hmotnost
bez vodičů
[kg]
Rozsah
kapacity
[Ah]
Max. napětí
(gel /
kyselina)
Udržovací
napětí
[V]
Pracovní
teplota
[ºC]
MAC 612  6A 70

×

60

×

118

0,27 kg 4,5 až 80 15,2 / 14,4V 13,4V -20

30ºC

MAC 812  8A 2,2 až 120 15,2 / 14,4V 13,4V
MAC 1012 10A 12 až 220 15,2 / 14,4V 13,4V
MAC 1212 12A 12 až 220 15,2 / 14,4V 13,4V
MAC 524  5A 7,2 až 220 30,4 / 28,4V 26,8V
MAC 824  8A 7,2 až 220 30,4 / 28,4V 26,8V

Další informace o nabíječkách autobaterií
Nabíječka autobaterií - text (DOC 59 KB), Nabíječka autobaterií - prospekt (PDF 617 KB), Nabíječka autobaterií - návod (PDF 900 KB), Dobíječka autobaterií - návod 1 (JPG 140 KB), Dobíječka autobaterií - návod 2 (JPG 300 KB),

TOPlist.cz